Soyak Catering / Maslak - İstanbul

Günümüz koşullarında işletmelerin personel yemeği temininde karşılaştıkları güçlükleri göz önüne alan müessesemiz, en ekonomik şartlarla “Daimi kaliteli Yemek ve iyi hizmet” sunmayı ana ilke kabul etmektedir.

Bu bağlamda Beslenme - Diyet uzmanınca belirlenen ve Mengen’li ustaların Türk-Saray mutfağı geleneksel lezzetine sadık kalarak hazırladıkları yemekleri modern tesislerimizde yetişmiş personel, yeterli araç gereç ve imkanlarıyla birleştirerek beğenilerinize sunmaktayız.

 Sunuş dosyamızda belirtmiş olduğumuz bilgi ve belgelerin ışığı altında değerlendirilmesi hususunu emir ve müsaadelerinize arz ederiz.

Açıklama :

* 1 haftalık bakliyat, günlük sebze ve ihtiyaca göre günlük alınan beyaz ve kırmızı et hammadde olarak stoklarımıza ve soğutma dolaplarımıza kabul edilir.
* Günlük olarak alınan siparişler doğrultusunda, hazırlık (temizlik, ayırma vs.) safhasında geçilmek üzere çıkışı yapılır. Sebze yıkamada esas, çıkabilecek mevcut canlı ve katı mikrobiyolojik varlıkların temizlenerek hijyen olayının meydana gelmesidir.
* Sonraki aşama da, yemek pişirme ve paketleme aşamasıdır. Bu aşamada, yemeklerimiz çelik tencerelerde pişirilerek yine aynı şekilde çelik kaplarımızla siparişlere göre paketlenmektedir.
* İhtiyaca göre çatal-kaşık ve peçete temin edilerek servise çıkılır.
* Servis sunumundan sonra temizlik için, çelik kaplar toplanılarak bulaşık hanemize getirilir.
* Temizlik ve hijyen olayının gerçekleşeceği bu aşamada amaç, toplanan çelik kapların her türlü mikrobiyolojik atıklardan arınmasının sağlanmasıdır. Bu hedef doğrultusunda yine TSE markalı deterjanlar kullanılarak temizlik ve hijyen gerçekleşir.

SOYAK CATERİNG olarak, mutfak ve çevre temizliği hakkında yapacağımız tedbirleri maddeler halinde belirleyip, önlemler aldık. Bu maddeler aşağıdaki gibi olup bilgilerinize sunulur.

Genel Anlamda : Personelimiz önlük, ağız bandı, kep ve ayaklarına galoş giyerek çalışacaktır. Giysilerinin lekesiz, ütülü ve temiz olmasına özen gösterilecektir. Araçlar : Yemeklerin taşınacağı araçlar günlük olarak sıcak su ile içleri dezenfekte edilip, temizlikte TSE markalı temizleyiciler kullanılacaktır.

Fayans (Duvarlar) : Sabah yemeğin pişmesinden sonra ve akşam hazırladıktan sonra, yine aynı şekilde TSE markasına hijyen temizleyiciler yardımı ile sıcak su kullanılarak fayanslar yıkanacaktır. Bu esnada mevcut bulunan ızgara kanalları yardımı ile atık suların çıkışı sağlanacak ve bu kanalların herhangi bir şekilde koku vs. Yapmaması için sıcak su pompalanacaktır. Kapların Temizliği :Kaplar sıcak su ile,TSE markalı temizlik maddeleri kullanılarak temizlenecek, ve durulanarak raflara kaldırılacaktır.

Atıkların Tasfiyesi : Günlük kullanım sonunda, mevcut çıkan atıklar, battal boy özel korumalı çöp torbalarımızla, istihap haddi kadar doldurulur.Ağızları bağlanan bu torbalar, yine ağzı kapaklı ve kilitli olan konteynerimize konulur. Koku yapmaması için, günlük alınan atıklar belediyeye ait çöp arabaları tarafından toplanılır. Boşalan konteyner sıcak su ile deterjan kullanılarak yıkanır.

Yemek Kokusu : Pişirilen yemeklerin kokusunun çevreyi etkilememesi için davlumbaz aracılığıyla bacalar kullanılarak yemekhaneden uzaklaştırılır. Bu aşamada, koku havaya karışır ve etkisi en zayıf noktaya indirilir.

Dış Görünüm ve Muvafakatname : İşletme yakınında sağlık koşullarını engelleyecek, çöp kalıntıları, kanal akıntıları, fare vs. Hayvan yuvaları yoktur. Yemekhanenin, çevreye vereceği rahatsızlık vs. Benzeri durumdan dernek ve çevre sakinlerinin onayını almak için muvakatname hazırlanır.

SOYAK CATERING
Adres : Pınar Mah. Çamlıbel Cad. No : 167 / 1 Maslak / İstanbul
Telefon / Fax : 0.212 285 01 65
E-mail: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir